Modul Autovraky – MA ISOH

UPOZORNĚNÍ pro uživatele MA ISOH – nedostupnost systému MA ISOH!!

Z důvodu odstávky serverů Ministerstva životního prostředí bude ve dnech úterý 24.9. (od 14 do 18 hodin) a 28.9., 29.9.2019 (celý den) nedostupný celý systém MA ISOH a nebude možné odesílat záznamy zpracovaných autovraků do databáze MA ISOH. Rovněž nebude přístupný web MA ISOH.

Za případné omezení či potíže se omlouváme. Děkujeme za pochopení.

 

Modul Autovraky Informačního systému odpadového hospodářství (MA ISOH) je on-line informační systém pro evidenci vybraných autovraků a vychází z požadavků vyhlášky č. 352/2008 Sb., o podrobnostech nakládání s autovraky v platném znění. Do informačního systému lze nahlédnout a zkontrolovat, zdali je vozidlo nebo potvrzení, které zpracovatel autovraků vydal, evidováno v databázi ekologicky odstraněných vozidel. Vyhledávat je možné podle IČPS (identifikační číslo potvrzení v systému), VIN a RZ. K dispozici je také tzv. „Veřejný přehled zařízení“, který obsahuje seznam zařízení ke sběru a zpracování autovraků s platným souhlasem k provozování. MA ISOH byl spuštěn 1. 1. 2009, vlastníkem systému je MŽP a provozovatelem CENIA.

Pro splnění povinnosti provozovatelů zařízení ke sběru a zpracování autovraků zapojením do informačního systému je nutné provést následující kroky:

1. Získat potřebný software

2. Získat přístupové údaje do systému

3. Přihlášení do systému – Po získání přístupových údajů se můžete prostřednictvím softwaru přihlásit do systému MA ISOH. Při prvním přihlášení budete automaticky požádáni o změnu přiděleného jednorázového přístupového hesla.

Formuláře

V případě potíží s provozem informačního systému MA ISOH nás můžete v pracovních dnech od 9:30 do 11:30 a od 13:30 do 15:00 kontaktovat na telefonním čísle 267 125 306 nebo na e-mailové adrese autovraky@cenia.cz.

Pro více informací použijte, prosím, aplikaci EnviHELP!