Konference Data a životní prostředí 3

Záznam z konference je dostupný zde.

 

V listopadu 2021 jsme zahájili sérii konferencí, které si kladou za cíl seznámit odbornou i laickou veřejnost s tématem data v životním prostředí. Konference tematicky vychází z projektu Národní environmentální reportingová platforma (NERP, více o projektu zde). NERP má za cíl optimalizovat systém příjmu, validace, zpracování a reportingu dat z oblasti životního prostředí. Mimo jiné má iniciovat vznik platformy poskytovatelů a zpracovatelů dat, která zabezpečí spolupráci a sdílení dat mezi spolupracujícími organizacemi – zaměří se na zabezpečení, práva použití, kvalitu a formáty dat, způsob přenosu datových sad, publikaci informací o životním prostředí a v neposlední řadě umožní efektivnější identifikaci datových zdrojů pro nové informační povinnosti.

Nyní připravujeme již třetí konferenci Data a životní prostředí, která se uskuteční 11.11.2022 od 9:30 do 14:30 na Západočeské univerzitě v Plzni. Konference je pořádána s podporou Fakulty aplikovaných věd ZČU.

Na konferenci se tentokrát budeme věnovat tématům datových sad s vysokou socio-ekonomickou hodnotou (tzv. high-value datasets), datům o životním prostředí z pohledu GIS aj.

Svou účast přislíbili:

  • Lenka Kováčová, Ministerstvo vnitra,
  • Soňa Jonášová, INCIEN – Institut cirkulární ekonomiky,
  • Kateřina Mahdalová a Michal Škop, Seznam Zprávy,
  • Karel Jedlička, Fakulta aplikovaných věd ZČU
  • Vladimír Zýka, Výzkumný ústav Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví a další.

Podrobný program naleznete ZDE. (změna programu vyhrazena)

Sborník abstraktů je dostupný ZDE.

Formulář na registraci najdete ZDE, uzávěrka přihlášek je 4.11.2022.

Chcete-li si připomenout předchozí konferenci, přednášky najdete zde, případně si můžete prohlédnout záznam konference na našem youtube kanále.