Tableau Day

V rámci konference Životní prostředí – prostředí pro život proběhne doprovodný program společnosti INEKON SYSTEMS s.r.o. s názvem Tableau Day. Jedná se o představení platformy Tableau širší veřejnosti formou prezentací a workshopu. Řešení Tableau od americké firmy Tableau Software je v současnosti jedním z nejprogresivnějších nástrojů v oboru Business Intelligence a Data Discovery. Vyznačuje se intuitivními vizualizacemi dat, maximální jednoduchostí ovládání a snadnou integrací s existujícími systémy a databázemi. Proto si Tableau v posledních letech vysloužilo vždy nejvyšší hodnocení analytické společnosti Gartner Group, a za dlouhodobou přední pozici v této oblasti je hodnoceno jako Golden Standard. Tento špičkový a celosvětově preferovaný analytický a vizualizační nástroj využívá CENIA již několik let pro svou práci s daty a jejich publikaci médiím a veřejnosti prostřednictvím Informačního systému statistik a reportingu (ISSaR).

Společnost INEKON SYSTEMS s.r.o. poskytuje již více než 15 let komplexní podporu manažerského řízení a již od r. 2013 je oficiálním distributorem a VAR partnerem společnosti Tableau Software pro Českou republiku a Slovensko. Mezi největšími zákazníky společnosti jsou např. Komerční banka, Seznam.cz, Stock, Ferrero, Aegon pojišťovna, Amazon, Air Bank, Vitana nebo Home Credit.

Na doprovodné akci Tableau Day bude konzultanty společnosti INEKON SYSTEMS představena samotná platforma Tableau, po které budou následovat také praktické ukázky jejího využití nad skutečnými daty jak pracovníky CENIA, tak i Výzkumného ústavu vodohospodářského T.G.Masaryka, v.v.i. Cílem těchto prezentací je ukázat, že toto řešení je více než kterékoliv jiné zaměřeno na maximální jednoduchost, rychlost, dostupnost, self-service a konektivitu.