Nové výrobky s ekoznačkou

Na začátku roku 2020 certifikovala společnost Fosfa a.s. 5 výrobků ze svého portfolia v programu EU Ecolabel. V průběhu jara úspěšně prošly certifikačním procesem a licenci získaly další 4 výrobky:

  • FEEL ECO Baby odstraňovač skvrn
  • FEEL ECO komplexní čistič povrchů
  • FEEL ECO čistič kuchyní
  • FEEL ECO čistič koupelen

Licenci EU Ecolabel Fosfa a.s. měla již v období 2008-2015, poté se však podnik soustředil spíše na vývoj receptur. Úspěšná recertifikace započala koncem roku 2019, a Fosfa a.s. má nyní ambici certifikovat celé své portfolio výrobků.

Další úspěšnou recertifikací – vzhledem k novým přísnějším kritériím – prošla Papírna Aloisov a.s., která znovu certifikovala celé portfolio vyráběného papíru, a navíc přidala další licenci v kategorii zpracovaný papír – konkrétně papírové tašky. Dalšími podniky, které absolvovaly náročnou recertifikaci, jsou papírna CEREPA, a.s., která certifikovala papírové ručníky a toaletní papír a z kategorie maziv znovu obstála BIONA Jersín, s.r.o. se svými oleji BIPOL (olej na mazání řetězů a lišt) a HYDROS (hydraulický olej).

Certifikaci EU Ecolabel v červnu letošního roku získala firma LASSELSBERGER, s.r.o., která vyrábí tvrdé obkladové krytiny známé pod značkou RAKO, které se v ČR vyrábí již více než 137 let.

Mezi držitele ekoznačky se letos na jaře zařadili rovněž dva výrobci nábytku, konkrétně firma KANONA a.s. získala obě ekoznačky EU Ecolabel i Ekologicky šetrný výrobek, firma EXBYDO s.r.o. upřednostnila českou ekoznačku Ekologicky šetrný výrobek. Obě certifikace jsou platné do konce roku 2022.